Posted by admin on February - 19 - 2018 | Comments Off

Rekomendacja gry biznesowej – pytanie

Dobra gra strategiczna to oczywiście kręgosłup odpowiadającego na potrzeby kursantów wykładu handlowego czy spotkania coachingowego. To właśnie z tej przyczyny menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów musza niejednokrotnie przeznaczyć naprawdę sporo dni nad stworzeniem specjalistycznej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Często też usiłują zastrzec prawa autorskie by w dalszej kolejności certyfikować kolejnych trenerów. Tantiemy z takich symulacji lub gier potrafią u najlepszych trenerów dochodzić do czterystu tysięcy PLN rocznie. Choć co prawda trzeba wkalkulować w to haracz dla fiskusa. Mimo wszystko mówimy tu o sporych sumach. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż kilkuset wykładowców z polskich firm kształtuje swoje przychody jedynie z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W blogu Goldenline trwa w tej chwili gorąca dyskusja w której dyskutanci wymieniają się uwagami w temacie domniemanego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dyskusja ten toczą się w forum dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia rozedrgały emocje toczących spór specjalistów do spraw szkoleń. Co drugi ekspert ma mimo szczątkowej ilości faktów wyrobione zdanie. Padają argumenty sprawy karnej. Warto przejrzeć się debacie.
Swoją drogą – kwestia licencji i certyfikacji materiałów konferencyjnych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Konsultanci prowadzący kursy biznesowe, warsztaty handlowe czy wyjazdy integracyjne mają ciężki orzech do zgryzienia. Także prawodawstwo unijne nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do lektury wątka.
źródło: blog inernetowy

Podobne wpisy:

Comments are closed.